It Ends With Us : The top five Sunday Times best selling romance novel of 2021

€13.90

Quantity

Author:
Colleen Hoover
Publisher:
Simon & Schuster Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781471156267
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2016
Page count:
384
"A brave and heartbreaking novel that digs its claws into you and doesn't let go, long after you've finished it," Anna Todd, author of the After series.

SOMETIMES THE ONE WHO LOVES YOU IS THE ONE WHO HURTS YOU THE MOST.

Lily hasn't always had it easy, but that's never stopped her from working hard for the life she wants. She's come a long way from the small town in Maine where she grew up - she graduated from college, moved to Boston, and started her own business.

So when she feels a spark with a gorgeous neurosurgeon named Ryle Kincaid, everything in Lily's life suddenly seems almost too good to be true. Ryle is assertive, stubborn, maybe even a little arrogant. He's also sensitive, brilliant, and has a total soft spot for Lily, but Ryle's complete aversion to relationships is disturbing.

Even as Lily finds herself becoming the exception to his 'no dating' rule, she can't help but wonder what made him that way in the first place. As questions about her new relationship overwhelm her, so do thoughts of Atlas Corrigan - her first love and a link to the past she left behind.

He was her kindred spirit, her protector. When Atlas suddenly reappears, everything Lily has built with Ryle is threatened.

With this bold and deeply personal novel, "It Ends With Us" is a heart-wrenching story and an unforgettable tale of love that comes at the ultimate price.
------------------------------------------------------------------------
"Drosmīgs un sirdi plosošs romāns, kas iecērt nagus tevī un nelaiž vaļā vēl ilgi pēc tam, kad esi to pabeidzis,” Anna Toda, sērijas "After" autore.

DAŽREIZ TAS, KURŠ TEVI MĪL, IR TAS, KURŠ TEVI SĀPINA VISVAIRĀK.

Lilijai ne vienmēr ir bijis viegli, taču tas viņai nekad nav traucējis smagi strādāt, lai iegūtu tādu dzīvi, kādu viņa vēlas. Viņa ir nogājusi garu ceļu no mazās Meinas pilsētiņas, kurā viņa uzauga – viņa pabeidza koledžu, pārcēlās uz Bostonu un sāka savu biznesu.

Tāpēc, kad viņa sajūt dzirksti kopā ar lielisko neiroķirurgu Railu Kinkeidu, Lilijas dzīvē pēkšņi viss šķiet gandrīz pārāk labi, lai būtu patiesība. Rails ir uzstājīgs, spītīgs, varbūt pat nedaudz augstprātīgs. Viņš ir arī jūtīgs, izcils, un viņam ir vājība attiecībā uz Liliju, taču Raila pilnīgā nepatika pret attiecībām ir satraucoša.

Pat tad, kad Lilija kļūst par izņēmumu no viņa noteikuma “bez randiņiem”, viņa nevar vien nobrīnīties, kas viņu padarīja par tādu. Kamēr viņu pārņem jautājumi par jaunajām attiecībām, viņu pārņem arī domas par Atlasu Koriganu – viņas pirmo mīlestību un saikni ar pagātni, ko viņa atstājusi aiz muguras.

Viņš bija viņas gara radinieks, viņas aizsargs. Kad pēkšņi atkal parādās Atlass, tiek apdraudēts viss, ko Lilija ir uzbūvējusi kopā ar Railu.

Ar šo drosmīgo un dziļi personisko stāstu "It Ends With Us" ir sirdi plosošs romāns un neaizmirstams stāsts par mīlestību, kura nāk par visaugstāko cenu.

Reviews

There are yet no reviews for this product.