Reminders of Him : A Novel

€13.90

Quantity

Author:
Colleen Hoover
Publisher:
Amazon Publishing
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781542025607
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2022
Page count:
336
A troubled young mother yearns for a shot at redemption in this heartbreaking yet hopeful story from #1 New York Times bestselling author Colleen Hoover.

After serving five years in prison for a tragic mistake, Kenna Rowan returns to the town where it all went wrong, hoping to reunite with her four-year-old daughter. But the bridges Kenna burned are proving impossible to rebuild. Everyone in her daughter's life is determined to shut Kenna out, no matter how hard she works to prove herself.

The only person who hasn't closed the door on her completely is Ledger Ward, a local bar owner and one of the few remaining links to Kenna's daughter. But if anyone were to discover how Ledger is slowly becoming an important part of Kenna's life, both would risk losing the trust of everyone important to them.

The two form a connection despite the pressure surrounding them, but as their romance grows, so does the risk. Kenna must find a way to absolve the mistakes of her past in order to build a future out of hope and healing.


------------------------------------------------------------------------
Satraukta jauna māte ilgojas pēc atpestīšanas šajā sirdi plosošajā, taču cerību pilnajā stāstā, ko sarakstījusi New York Times Nr.1 bestselleru autore Kolīna Hūvere.

Izcietusi piecus gadus cietumā par traģisku kļūdu, Kenna Rovana atgriežas pilsētā, kur viss nogāja greizi, cerot atkal satikties ar savu četrgadīgo meitu. Taču Kennas nodedzinātos tiltus nav iespējams atjaunot. Ikviens viņas meitas dzīvē ir apņēmības pilns Kennu izslēgt neatkarīgi no tā, cik smagi viņa strādā, lai pierādītu sevi.

Vienīgais, kurš viņai nav pilnībā aizvēris durvis, ir Ledžers Vords, vietējais bāra īpašnieks un viena no nedaudzajām saitēm ar Kennas meitu. Taču, ja kāds atklātu, kā Ledžers pamazām kļūst par svarīgu Kennas dzīves sastāvdaļu, abi riskētu zaudēt visu sev svarīgo cilvēku uzticību.

Abi veido saikni, neskatoties uz spiedienu, kas viņus apņem, taču, pieaugot viņu romantikai, pieaug arī risks. Kennai ir jāatrod veids, kā atbrīvot savas pagātnes kļūdas, lai veidotu nākotni no cerības un dziedināšanas.

Reviews

There are yet no reviews for this product.