Gads, kad ieradās bites

€14.95

Quantity

Author:
Petra Posterte
Publisher:
Jānis Roze
Language:
Latviešu
ISBN code:
9789984238357
Book Type:
cietie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
191
Kad Jozefīne Bruknere, saukta par Joziju, no vectētiņa manto bišu saimi, viņai ir divpadsmit gadu, viņa dzīvo pilsētā un par bitēm neko daudz nezina. Kāpēc opis savas bites uzticējis tieši viņai? Ko ar tām iesākt? Ar vectēva draudzenes dravnieces Almas palīdzību meitene pamazām iepazīst šos apbrīnojamos, rosīgos kukainīšus. Izrādās, ka to dzīve ir aizraujoša un noslēpumaina. Tomēr, kad Jozija tiek sadzelta un bišu spieta dēļ nākas izsaukt pat ugunsdzēsējus, mammas pacietība ir galā – bites ir jāved prom! Jozija nolemj nepadoties un uzsāk cīņu par savām bitēm.
Vācu rakstniece Petra Posterte (1970) dzimusi Štutgartē, studējusi žurnālistiku, vēsturi un mākslas vēsturi Eihštetē un Ohaio (ASV), pēc tam bijusi redaktore un radio raidījumu autore vācu raidorganizācijā SWR-Hörfunk. Tagad viņa raksta grāmatas un radiostāstus bērniem un kopā ar ģimeni dzīvo netālu no Diseldorfas.
Māksliniece Aleksandra Runde (1995) dzimusi Liepājā, studējusi Latvijas Mākstas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Grafikas apakšnozarē un Akademia Sztuk Pieknych im. Jana Matejki Krakovā, Polijā, šobrīd turpina studijas LMA maģistrantūrā. Piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā un Polijā. Viņu interesē gan ļoti detalizēts un smalks darbs litogrāfijas darbnīcā, gan ekspesīvi eksperimenti ar tušu. Arvien mācās, kā uzzīmēt lēnu vakaru, kafijas un bulciņu smaržu, pilsētā satiktu žurku vai aizmirstus cimdus. No vācu valodas grāmatu tulkojusi Dace Lāže, tā izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Gētes institūta atbalstu.

Reviews

There are yet no reviews for this product.