Aka / skolas bibliotēka

€12.99

Quantity

Author:
Regīna Ezera
Publisher:
Apgāds Zvaigzne ABC
Language:
Latviešu
ISBN code:
9789934048166
Book Type:
cietie vāki
Publishing year:
2015
Page count:
268
Regīnas Ezeras (1930–2002) romāns „Aka” (1972) ir viens 20. gadsimta otrās puses latviešu autoru darbiem, kuru vienprātīgi augstu vērtējuši gan lasītāji, gan kritiķi.

Romāna darbība noris laukos. Tomariņos ierodas dakteris Rūdolfs, kurš turpat kaimiņmājās pavada atvaļinājumu, un lūdz aizdot laivu. Viņš iepazīstas ar Lauru, kura dzīvo Tomariņos kopā ar diviem bērniem, vīramāti Alvīni un vīra māsu Viju. Lauras vīrs Ričs dzērumā medībās netīšām nošāvis cilvēku un atrodas cietumā. Starp Rūdolfu un Lauru veidojas sirsnīgas attiecības. Teksts ir piesātināts ar mājieniem, nojausmām, aprautiem dialogu fragmentiem, kuri it kā vēsta par romāna personāžiem ārkārtīgi svarīgām norisēm, taču tās nekādi nesakārtojas cēloņsakarīgā notikumu virknē. Rūdolfs, nonācis it kā „citā pasaulē”, viņam ir diezgan neskaidrs priekšstats par to, kas notiek Lauras ģimenē. Līdzīga neskaidrība valda arī Tomariņos – Laura, Alvīne un Vija apmainās ar pusvārdiņiem un frāzēm, no kurām nojaušams, ka Tomariņos nekas nav tā, kā tam vajadzētu būt. Pamazām noskaidrojas, ka katram no romāna centrālajiem personāžiem pagātnē palicis kāds noslēpums, varbūt grēks, neapdomīga rīcība, viņus vajā pagātne.

1976. gadā pēc romāna „Aka” tika uzņemta filma „Ezera sonāte” (režisori – Gunārs Cilinskis un Varis Brasla, galvenajās lomās – Gunārs Cilinskis un Astrīda Kairiša).

Izdevumā lasāma arī literatūrpētnieka Gunta Bereļa apcere „Ielūkoties „Akā””, kurā analizēts romāns „Aka”, kā arī sniegts pārskats par rakstnieces daiļradi.

Reviews

There are yet no reviews for this product.