DK Eyewitness Top 10 Florence and Tuscany : 2020

€10.99
Author:
DK Eyewitness
Publisher:
Dorling Kindersley Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9780241364796
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2019
Page count:
160
An unbeatable, pocket-sized guide to Florence and Tuscany, packed with insider tips and ideas, color maps, top 10 lists, and a laminated pull-out map - all designed to help you see the very best of Florence and Tuscany.

Wander through Florence's beautiful streets and masterpiece-packed galleries, visit the iconic leaning Tower of Pisa and Siena's majestic Piazza del Campo, or explore the vineyards of Montepulciano and Montalcino. From Top 10 Hill Towns to the Top 10 Medici Rulers - this easy-to-use travel guide is packed with information to help you discover the very best of Florence and Tuscany.
------------------------------------------------------------------------
Nepārspējams, kabatas izmēra ceļvedis Florencē un Toskānā, kurā ir iekšējās informācijas padomi un idejas, krāsu kartes, desmit labākie saraksti un laminēta izvelkamā karte-tas viss ir paredzēts, lai palīdzētu jums redzēt Florences un Toskānas labāko.

Klīstiet pa Florences skaistajām ielām un šedevriem bagātām galerijām, apmeklējiet ikonisko Pizas torni un Sjēnas majestātisko laukumu Piazza del Campo vai izpētiet Montepulciano un Montalcino vīna dārzus. No 10 populārākajām kalnu pilsētām līdz 10 populārākajiem Medici lineāliem-šis ērti lietojamais ceļvedis ir pildīts ar informāciju, kas palīdzēs jums atklāt Florences un Toskānas labāko.

Reviews

There are yet no reviews for this product.