Ireland : 2020, DK Eyewitness

€18.99
Author:
DK
Publisher:
Dorling Kindersley Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9780241368725
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2019
Page count:
320
Discover Ireland - land of culture and craic.

Whether you're seeking the surreal beauty of the Giant's Causeway, the historic halls of Trinity College, or the perfect pub to enjoy a pint of Guinness, your DK Eyewitness travel guide makes sure you experience all that Ireland has to offer.

Small but spectacular, the Emerald Isle dazzles from coast to coast. Beloved by Hollywood filmmakers, Ireland's dramatic beauty will no doubt be recognizable to visitors as the backdrop of Star Wars and Game of Thrones. The cities, meanwhile, beckon with the promise of cosy pubs and charming locals. And with Belfast and Dublin offering their own unique identities and rich histories, Ireland's two capitals are sure not to disappoint.

Our annually updated guide brings Ireland to life, transporting you there like no other travel guide does with expert-led insights and advice, detailed breakdowns of all the must-see sights, photographs on practically every page, and our trademark illustrations.
------------------------------------------------------------------------
Atklājiet Īriju - kultūras un traku zemi.

Neatkarīgi no tā, vai meklējat Giant's Causeway sirreālo skaistumu, Trīsvienības koledžas vēsturiskās zāles vai perfektu krodziņu, lai izbaudītu puslitru Ginesa, jūsu DK Aculiecinieka ceļojums ceļvedis pārliecinās, ka jūs piedzīvojat visu Īrijas piedāvājumu.

Maza, bet iespaidīga smaragda sala žilbina no krasta līdz krastam. Holivudas filmu veidotāju iemīļotais Īrijas dramatiskais skaistums neapšaubāmi apmeklētājiem būs atpazīstams kā Zvaigžņu karu un Troņu spēles fons. Pilsētas tikmēr aicina ar mājīgu krogu un burvīgu vietējo iedzīvotāju solījumu. Tā kā Belfāsta un Dublina piedāvā savu unikālo identitāti un bagātīgo vēsturi, abas Īrijas galvaspilsētas noteikti neliks vilties.

Mūsu katru gadu atjauninātais ceļvedis atdzīvina Īriju, nogādājot jūs tur, kā neviens cits ceļvedis ar ekspertu palīdzību. ieskatu un padomus, detalizētu visu obligāti apskatāmo apskates objektu sadalījumu, fotogrāfijas praktiski katrā lapā un mūsu preču zīmju ilustrācijas.

Reviews

There are yet no reviews for this product.