Top 10 Copenhagen : 2020

€10.99

Quantity

Author:
DK Travel
Publisher:
Dorling Kindersley Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9780241364932
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2019
Page count:
128
An unbeatable, pocket-sized guide to Copenhagen, packed with insider tips and ideas, colourmaps, top 10 lists, and a laminated pull-out map - all designed to help you see the very best of Copenhagen.

Tour Copenhagen Harbour and admire the houseboats along the canal, enjoy the fairy-tale ambience of Tivoli Gardens, explore amazing music and performing arts venues, or step back in time to a more regal era at Amalienborg. From Top 10 museums and galleries to the Top 10 cafés and bars - discover the best of Copenhagen with this easy-to-use travel guide.
------------------------------------------------------------------------
Nepārspējams kabatas izmēra ceļvedis Kopenhāgenā, kurā ir iekļauti padomi un idejas, krāsu kartes, desmit labākie saraksti un laminēta izvelkamā karte-tas viss ir paredzēts, lai palīdzētu jums redzēt vislabāko Kopenhāgenā.

Ceļojums Kopenhāgenas ostu un apbrīnojiet kanāla kanāla laivas, izbaudiet Tivoli dārzu pasaku gaisotni, izpētiet pārsteidzošās mūzikas un skatuves mākslas vietas vai atgriezieties laikā, lai iegūtu karaliskāku laikmetu Amalienborgā. No 10 populārākajiem muzejiem un galerijām līdz top 10 kafejnīcām un bāriem-iepazīstiet Kopenhāgenas labāko, izmantojot šo ērti lietojamo ceļvedi.

Reviews

There are yet no reviews for this product.