Tell Me You Love Me (The Shattered By Love Series Book 1)

SPECIAL
€16.50
€3.00

Quantity

Author:
Amanda Kaitlyn
Publisher:
Blurb
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781034614906
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
88

“Tell me you love me, baby girl. Tell me this is real.” Phoenix was my kryptonite. My weak spot. My indulgence.
After she left me, I was broken beyond repair. I didn’t think I would ever feel whole, again. But then she came back. And all my broken pieces started to piece back together, again.
When the lies and secrets she’s kept from me come between us, I don’t know where to turn, anymore. Everything I’ve been taught tells me that she’s dangerous. That I should be running for the hills when she tells me who she really is.
But my love for her doesn’t care about the risk. My heart was hers a long time ago. There was no changing that. For better or worse, I wanted her. That doesn’t mean our story will be an easy one to tell.
Our love might not make it through this unscathed. Only time will tell.
------------------------------------------------------------------------
“Saki, ka mīli mani, meitiņ. Saki man, ka tas ir īsts. ” Fēnikss bija mans kriptonīts. Mana vājā vieta. Mana indulgence.
Pēc tam, kad viņa mani pameta, es biju salauzta, un to nevarēja labot. Es nedomāju, ka kādreiz jutīšos vesels. Bet tad viņa atgriezās. Un visi mani salauztie gabali atkal sāka salikt kopā.
Kad starp mums nonāk viņas slēptie meli un noslēpumi, es vairs nezinu, kur vērsties. Viss, kas man ir mācīts, man saka, ka viņa ir bīstama. Ka man vajadzētu skriet uz kalniem, kad viņa man pateiks, kas viņa patiesībā ir.
Bet manai mīlestībai pret viņu nerūp risks. Mana sirds jau sen bija viņa. Tas nemainījās. Labāk vai sliktāk, es gribēju viņu. Tas nenozīmē, ka mūsu stāstu būs viegli izstāstīt.
Mūsu mīlestība, iespējams, neizturēs šo. Tikai laiks rādīs.

Reviews

There are yet no reviews for this product.