Unmumsy Mum A-Z - An Inexpert Guide to Parenting, the

SPECIAL
€13.99
€7.00

Quantity

Author:
The Unmumsy Mum Sarah Turner
Publisher:
Transworld Publishers Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781787632172
Book Type:
cietie vāki
Publishing year:
2019
Page count:
240

From the Sunday Times No 1 Bestselling Author

From bestselling author and massively popular blogger The Unmumsy Mum comes this hilarious, irreverent and searingly candid compendium of parenting experiences. With entries including D is for Desperation, F is for Fish Fingers, S is for Supermum and V is for Vagina, it's safe to say this is not your average A-Z.

This book won't tell you what sort of parent your should (or shouldn't) be; instead, it offers a refreshingly honest account of what being a mum to three young children is really like and the surprising lessons that have been learned along the way.

If you feel as though you're not 'measuring up' or are struggling to #cherisheverymoment, Sarah's tales from the thick of it will reassure and resonate with you. Above all, her commitment to telling the truth, the whole truth and nothing but the truth will make you laugh out loud and remind you that you are, in fact, doing a great job.
------------------------------------------------------------------------
No Sunday Times Nr. 1 bestselleru autors

No visvairāk pārdotā autora un masveidā populārā blogera The Unmumsy Mum nāk šis jautrs, necieņas pilns un sirsnīgi atklāts vecāku pieredzes apkopojums. Ar ierakstiem, tostarp D ir izmisums, F - zivju pirksti, S - Supermam un V - maksts, var droši teikt, ka tas nav jūsu vidējais AZ.

Šī grāmata jums nepateiks, kāda veida no vecākiem jums vajadzētu (vai nevajadzētu); tā vietā tas piedāvā atsvaidzinoši godīgu pārskatu par to, kāda patiesībā ir būt mammai trim maziem bērniem, un pārsteidzošajām mācībām, kas gūtas pa ceļam.

Ja jūtaties tā, it kā neveiktu mērījumus "vai arī jūs cenšaties sasniegt #mīlestības brīdi, Sāras stāsti no tā biezuma nomierinās un atbalsojas ar jums. Galvenokārt viņas apņemšanās teikt patiesību, visu patiesību un neko citu kā patiesību liks jums skaļi smieties un atgādinās, ka patiesībā jūs darāt lielisku darbu.

Reviews

There are yet no reviews for this product.