Fable book #2: Namesake

€13.90

Quantity

Author:
Adrienne Young
Publisher:
Titan Books Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781789094572
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
352
Trader. Fighter. Survivor.

With the Marigold ship free of her father, Fable and its crew were set to start over. That freedom is short-lived when she becomes a pawn in a notorious thug's scheme. In order to get to her intended destination she must help him to secure a partnership with Holland, a powerful gem trader who is more than she seems.

As Fable descends deeper into a world of betrayal and deception, she learns that the secrets her mother took to her grave are now putting the people Fable cares about in danger. If Fable is going to save them then she must risk everything, including the boy she loves and the home she has finally found.
--------------------------------------------
Tirgotāja. Cīnītāja. Izdzīvotāja.

Ar kuģi "Marigold"', kurš brīvs no tēva, Fable un tā apkalpe bija gatavi sākt visu no jauna. Šī brīvība ir īslaicīga, kad viņa kļūst par bandinieku bēdīgi slavenā slepkavas shēmā. Lai nokļūtu paredzētajā galamērķī, viņai jāpalīdz viņam nodibināt partnerattiecības ar Holandi, spēcīgu dārgakmeņu tirgotāju, kura ir vairāk nekā šķiet.

Kad Fable nolaižas dziļāk nodevības un maldināšanas pasaulē, viņa uzzina, ka noslēpumi, ko viņas māte paņēma kapā, tagad apdraud cilvēkus, par kuriem Fable rūpējas. Ja Fable viņus glābs, tad viņai ir jāriskē ar visu, ieskaitot zēnu, kuru viņa mīl, un mājām, kuras beidzot ir atradusi.

Reviews

There are yet no reviews for this product.