Experience Italy

€22.90
Author:
Lonely Planet
Publisher:
Lonely Planet Global Limited
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781838694715
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2022
Page count:
258
Lonely Planet's Experience Italy is your guide to unforgettable experiences and local surprises. Learn to voga in Venice, explore the palaces of Turin, and discover hidden beaches and lush islands on the Amalfi Coast - all guided by local experts with fresh perspectives. Uncover Italy's best experiences and get away from the everyday!

Inside Lonely Planet's Experience Italy: Inspiring full-colour travel photography and maps throughout.

Covers Rome, Sardinia, Florence, Tuscany, Venice, the Veneto, Turin, Piedmont, Cinque Terre, Milan, the Lakes, Naples, Amalfi Coast, Calabria.

The Perfect Choice: Lonely Planet's Experience Italy, our inspiring guide, filled with local tips and fresh perspectives focuses on Italy's best experiences to string together for an unforgettable trip.

------------------------------------------------------------------------
Lonely Planet's Experience Italy ir jūsu ceļvedis neaizmirstamiem piedzīvojumiem un vietējiem pārsteigumiem. Mācieties staigāt Venēcijā, izpētiet Turīnas pilis un atklājiet slēptās pludmales un leknas salas Amalfi piekrastē — to visu vada vietējie eksperti ar jaunu skatījumu. Atklājiet Itālijas labāko pieredzi un izvairieties no ikdienas!

"Lonely Planet's Experience Italy" būs iedvesmojošas pilnkrāsu ceļojumu fotogrāfijas un kartes.

Ietver Romu, Sardīniju, Florenci, Toskānu, Venēciju, Veneto, Turīnu, Pjemontu, Činkve Teri, Milānu, ezerus, Neapoli, Amalfi piekrasti, Kalabriju.

Perfekta izvēle: Lonely Planet's Experience Italy, mūsu iedvesmojošais ceļvedis, kas ir piepildīts ar vietējiem padomiem un jaunām perspektīvām, koncentrējas uz Itālijas labāko pieredzi, lai apvienotu neaizmirstamu ceļojumu.

Reviews

There are yet no reviews for this product.