Lonely Planet Bali, Lombok & Nusa Tenggara

€21.90

Quantity

Author:
Lonely Planet
Publisher:
Lonely Planet Global Limited
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781788683760
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
480
Lonely Planet's Bali, Lombok & Nusa Tenggara is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await you. Party in Kuta, discover Jimbaran seafood, and hike Rinjani; all with your trusted travel companion. Get to the heart of Bali, Lombok & Nusa Tenggara and begin your journey now!

Up-to-date information - all businesses were rechecked before publication to ensure they are still open after 2020's COVID-19 outbreak.

Colour maps and images throughout - over 60 maps.

Covers Kuta & Southwest Beaches, South Bali & the Islands, Ubud Region, East Bali, Central Mountains, North Bali, West Bali, Lombok, Gili Islands, Nusa Tenggara.

The Perfect Choice: Lonely Planet's Bali, Lombok & Nusa Tenggara, our most comprehensive guide to Bali, Lombok & Nusa Tenggara, is perfect for both exploring top sights and taking roads less travelled.
------------------------------------------------------------------------
Lonely Planet's Bali, Lombok & Nusa Tenggara ir jūsu pase, lai iegūtu visatbilstošākos un jaunākos padomus par to, ko redzēt un izlaist, un kādi slēpti atklājumi jūs sagaida. Ballējieties Kutā, atklājiet Džimbarānas jūras veltes un dodieties pārgājienā Rinjani; viss kopā ar savu uzticamo ceļabiedru. Dodieties uz Bali, Lombokas un Nusa Tenggara sirdi un sāciet savu ceļojumu tūlīt!

Jaunākā informācija — visi uzņēmumi pirms publicēšanas tika atkārtoti pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka tie joprojām darbojas arī pēc 2020. gada Covid-19 uzliesmojuma.

Krāsainas kartes un attēli — vairāk nekā 60 kartes.

Ietver Kutas un Dienvidrietumu pludmales, Dienvidbali un Salas, Ubudas reģionu, Austrumbali, Centrālos kalnus, Ziemeļbali, Rietumbali, Lomboku, Gili salas, Nusa Tenggara.

Perfekta izvēle: Lonely Planet's Bali, Lombok & Nusa Tenggara, mūsu visplašākais ceļvedis Bali, Lombokā un Nusa Tenggara, ir lieliski piemērots gan populārāko apskates vietu izpētei, gan mazāk apceļotiem ceļiem.

Reviews

There are yet no reviews for this product.