Lonely Planet Greece

€22.90

Quantity

Author:
Lonely Planet
Publisher:
Language:
angļu valoda
ISBN code:
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
800
Lonely Planet's Greece is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await you. Explore the elegant Acropolis, climb to witness the magnificent Meteora, and tour the venerable landmarks and vibrant culture of Athens; all with your trusted travel companion. Get to the heart of Greece and begin your journey now!

Inside Lonely Planet's Greece Travel Guide:
*Up-to-date information - all businesses were rechecked before publication to ensure they are still open after 2020's COVID-19 outbreak.
*Colour maps (over 135 maps) and images throughout.

Covers Athens, Peloponnese, Central Greece, Northern Greece, Saronic Gulf Islands, Cyclades, Crete, Dodecanese, Northeastern Aegean Islands, Evia, the Sporades and Ionian Islands.

The Perfect Choice: Lonely Planet's Greece, our most comprehensive guide to Greece, is perfect for both exploring top sights and taking roads less travelled.

------------------------------------------------------------------------
Lonely Planet's Grieķija ir jūsu pase, lai iegūtu visatbilstošākos, jaunākos padomus par to, ko redzēt un izlaist, un kādi slēpti atklājumi jūs gaida. Izpētiet eleganto Akropoli, uzkāpiet, lai redzētu brīnišķīgo Meteoru, kā arī apskatiet cienījamos Atēnu apskates objektus un dinamisko kultūru; viss kopā ar savu uzticamo ceļabiedru. Dodieties uz Grieķijas sirdi un sāciet savu ceļojumu tūlīt!

"Lonely Planet's Greece Travel Guide" būs:
* Jaunākā informācija — visi uzņēmumi pirms publicēšanas tika atkārtoti pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka tie joprojām darbojas pēc 2020. gada Covid-19 uzliesmojuma.
* Krāsainas kartes (vairāk nekā 135 kartes) un attēli.

Ietver Atēnas, Peloponēsu, Centrālgrieķiju, Grieķijas ziemeļus, Saronika līča salas, Kiklādas, Krētu, Dodekanesu, Egejas jūras ziemeļaustrumu salas, Eviju, Sporādes un Jonijas salas.

Perfekta izvēle: Lonely Planet's Grieķija, mūsu visplašākais Grieķijas ceļvedis, ir lieliski piemērots gan populārāko apskates vietu izpētei, gan mazāk apceļotiem ceļiem.

Reviews

There are yet no reviews for this product.