Lonely Planet Indonesia

€27.90

Quantity

Author:
Lonely Planet
Publisher:
Lonely Planet Global Limited
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781788684361
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
832
Lonely Planet's Indonesia is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await you. Explore Komodo National Park, patrolled by the world's largest lizard, unwind on the sugar-white sand and turquoise waters of the Gili Islands, and experience a Balinese dance performance on Indonesia's most famous holiday island; all with your trusted travel companion. Get to the heart of Indonesia and begin your journey now!

Up-to-date information - all businesses were rechecked before publication to ensure they are still open after 2020's COVID-19 outbreak.

Colour maps and images throughout - over 135 maps.

Covers Java, Bali, Nusa Tenggara, Maluku, Papua, Sumatra, Kalimantan and Sulawesi.

The Perfect Choice: Lonely Planet's Indonesia, our most comprehensive guide to Indonesia, is perfect for both exploring top sights and taking roads less travelled.
------------------------------------------------------------------------
Lonely Planet's Indonesia ir jūsu pase, lai iegūtu visatbilstošākos un jaunākos padomus par to, ko redzēt un izlaist, un kādi slēpti atklājumi jūs gaida. Izpētiet Komodo nacionālo parku, kur staigā pasaulē lielākā ķirzaka, atpūtieties Gili salu cukurbalto smilšu un tirkīza ūdeņos, kā arī izbaudiet Bali deju priekšnesumu Indonēzijas slavenākajā brīvdienu salā; viss kopā ar savu uzticamo ceļabiedru. Dodieties uz Indonēzijas sirdi un sāciet savu ceļojumu tūlīt!

Jaunākā informācija — visi uzņēmumi pirms publicēšanas tika atkārtoti pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka tie joprojām darbojas arī pēc 2020. gada Covid-19 uzliesmojuma.

Krāsainas kartes un attēli — vairāk nekā 135 kartes.

Ietver Java, Bali, Nusa Tenggara, Maluku, Papua, Sumatra, Kalimantan un Sulawesi.

Perfekta izvēle: Lonely Planet Indonēzija, mūsu visplašākais Indonēzijas ceļvedis, ir lieliski piemērots gan populārāko apskates vietu izpētei, gan mazāk apceļotiem ceļiem.

Reviews

There are yet no reviews for this product.