Lonely Planet Pocket Copenhagen

€10.90
Author:
Lonely Planet, Cristian Bonetto
Publisher:
Lonely Planet Global Limited
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781787016200
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2022
Page count:
160
Lonely Planet's Pocket Copenhagen is your guide to the city's best experiences and local life - neighbourhood by neighbourhood. Sample renowned cuisine, soak in the Tivoli Gardens, and wander the cobbled streets; all with your trusted travel companion. Uncover the best of Copenhagen and make the most of your trip!

Inside Lonely Planet's Pocket Copenhagen:
*Up-to-date information - all businesses were rechecked before publication to ensure they are still open after 2020's COVID-19 outbreak.

*Full-colour maps and travel photography throughout.

Covers Tivoli Area, Slotsholmen, Stroget, Nyhavn and the Royal Quarter, Christianshavn, Norreport, Norrebro, Vesterbro and more.

The Perfect Choice: Lonely Planet's Pocket Copenhagen, an easy-to-use guide filled with top experiences - neighbourhood by neighbourhood - that literally fits in your pocket. Make the most of a quick trip to Copenhagen with trusted travel advice to get you straight to the heart of the city.


------------------------------------------------------------------------
"Lonely Planet's Pocket Copenhagen" ir jūsu ceļvedis, lai iepazītos ar labāko pieredzi Kopenhāgenā un vietējo dzīvi — apkārtni pēc apkārtnes. Nogaršojiet slavenos virtuves ēdienus, izbaudiet Tivoli dārzus un pastaigājieties pa bruģētām ielām; visu kopā ar savu uzticamo ceļabiedru. Atklājiet labāko no Kopenhāgenas un padariet savu ceļojumu neaizmirstamu!

"Lonely Planet's Pocket Copenhagen" būs ietverta:
* Jaunākā informācija — visi uzņēmumi pirms publicēšanas tika atkārtoti pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka tie joprojām darbojas arī pēc 2020. gada Covid-19 uzliesmojuma.

*Pilnkrāsu kartes un ceļojumu fotogrāfijas.

Ietver Tivoli apgabalu, Slotsholmenu, Strogetu, Nyhavnu un Karalisko kvartālu, Christianshavn, Norreport, Norrebro, Vesterbro un daudz ko citu.

Perfekta izvēle: Lonely Planet's Pocket Copenhagen — ērti lietojams ceļvedis, kas piepildīts ar labākajām pieredzēm — apkārtne pēc apkaimes — kas burtiski ietilps jūsu kabatā. Sasniedziet labāko no ātra ceļojuma uz Kopenhāgenu, izmantojot uzticamus ceļojumu padomus, lai nokļūtu pilsētas sirdī.

Reviews

There are yet no reviews for this product.