Lonely Planet Pocket Milan

€10.90

Quantity

Author:
Lonely Planet, Paula Hardy
Publisher:
Lonely Planet Global Limited
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781788680400
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2022
Page count:
160
Lonely Planet's Pocket Milan is your guide to the city's best experiences and local life - neighbourhood by neighbourhood. Marvel at the Duomo's facade, get your retail fix at the Quad, and gaze at world-famous art; all with your trusted travel companion. Uncover the best of Milan and make the most of your trip!

Inside Lonely Planet's Pocket Milan:

Up-to-date information - all businesses were rechecked before publication to ensure they are still open after 2020's COVID-19 outbreak.

Full-colour maps and travel photography throughout.

Covers Parco Sempione, Porta Garibaldi, Brera, Duomo, San Babila, Navigli, Porta Romana, Corso Magenta, Sant'Ambrogio, Quadrilatero d'Oro, Giardini Pubblici, and more.

The Perfect Choice: Lonely Planet's Pocket Milan, an easy-to-use guide filled with top experiences - neighbourhood by neighbourhood - that literally fits in your pocket. Make the most of a quick trip to Milan with trusted travel advice to get you straight to the heart of the city.
------------------------------------------------------------------------
Lonely Planet's Pocket Milan ir jūsu ceļvedis, lai iepazītos ar pilsētas labāko pieredzi un vietējo dzīvi — apkārtne pēc apkārtnes. Apbrīnojiet Doma fasādi, saņemiet iepirkšanās gandarījumu pie Quad un apskatiet pasaulslaveno mākslu; viss kopā ar savu uzticamo ceļabiedru. Atklājiet labāko no Milānas un padariet ceļojumu maksimāli labu!

Lonely Planet's Pocket Milan atradīsiet:

Jaunāko informāciju — visi uzņēmumi pirms publicēšanas tika atkārtoti pārbaudīti, lai pārliecinātos, ka tie joprojām ir atvērti pēc 2020. gada Covid-19 uzliesmojuma.

Pilnkrāsu kartes un ceļojumu fotogrāfijas.

Ietver Parco Sempione, Porta Garibaldi, Brera, Duomo, San Babila, Navigli, Porta Romana, Corso Magenta, Sant'Ambrogio, Quadrilatero d'Oro, Giardini Pubblici un citus.

Perfekta izvēle: Lonely Planet's Pocket Milan — ērti lietojams ceļvedis, kas piepildīts ar labākajām pieredzēm — apkārtne pēc apkaimes — kas burtiski ietilps jūsu kabatā. Izmantojiet ātro ceļojumu uz Milānu, izmantojot uzticamus ceļojumu padomus, lai nokļūtu pilsētas centrā.

Reviews

There are yet no reviews for this product.