Tina Turner: My Love Story (Official Autobiography)

€9.99
Author:
Tina Turner
Publisher:
Cornerstone
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781787461017
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2019
Page count:
320
The full, dramatic story of one of the most remarkable women in music history, celebrating Tina Turner's 60th year in the industry.

Love's got everything to do with it. Tina Turner is the Queen of Rock `n' Roll, a musical icon celebrating her 60th year in the industry. In this dramatic autobiography, she tells the story of a truly remarkable life in the spotlight. From her early years picking cotton in Nutbush, Tennessee to her rise to fame alongside Ike Turner, and finally to her phenomenal success in the 1980s and beyond, Tina candidly examines her personal history, from her darkest hours to her happiest moments and everything in between. Brimming with her trademark blend of strength, energy, heart and soul, My Love Story is a gripping, surprising memoir, as memorable and entertaining as any of her greatest hits.
------------------------------------------------------------------------
Pilns, dramatisks stāsts par vienu no ievērojamākajām sievietēm mūzikas vēsturē, atzīmējot Tīnas Tērneres 60. gadu šajā nozarē.

Mīlestībai ir viss sakars. Tīna Tērnere ir Rokenrola karaliene, mūzikas ikona, kas svin savu 60. gadu šajā nozarē. Šajā dramatiskajā autobiogrāfijā viņa stāsta par patiesi ievērojamu dzīvi uzmanības centrā. Sākot ar agrīnajiem gadiem, izvēloties kokvilnu Nutbush, Tenesī štatā, līdz viņas popularitātei līdzās Ikei Tērnerei un beidzot ar viņas fenomenālajiem panākumiem astoņdesmitajos gados un pēc tam, Tīna atklāti izskata savu personīgo vēsturi, sākot no drūmākajām stundām un beidzot ar laimīgākajiem brīžiem un visu pa vidu . Mana mīlas stāsts, kas ir bagāts ar savu spēku, enerģiju, sirdi un dvēseli, ir satriecošs, pārsteidzošs memuārs, tikpat neaizmirstams un izklaidējošs kā jebkurš viņas lielākais hits.

Reviews

There are yet no reviews for this product.