English for Everyone Course Book Level 1 Beginner : A Complete Self-Study Programme

€14.90

Quantity

Author:
DK
Publisher:
Dorling Kindersley Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9780241226315
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2016
Page count:
184
This essential guide to English will ensure you're speaking the same language in no time. Get started with the ultimate self-study course that is easy to use and quick to learn. This beginner's book guarantees an engaging and entertaining experience for adults learning English as a foreign language.

From introducing yourself and talking about your life and interests to expanding your vocabulary and understanding grammar rules, this is a completely comprehensive introduction to the English language. A range of listening, speaking, reading, and writing exercises are presented in a simple, fluid format with an attractive visual style and accessible text. As you grow in confidence, you'll soon be moving through the levels to reach advanced English.

This book is part of DK's best-selling English for Everyone series, which is suitable for all levels of English language learners and provides the perfect reading companion for study, exams (including TOEFL and IELTS), work, or travel. With audio material available on the accompanying English For Everyone website and Android/iOS apps bringing vital experience of spoken English, there has never been a better time to learn the world's second most popular language.

---------------------------------------------------------------------------------------

Šī būtiskā angļu valodas rokasgrāmata nodrošinās, ka jūs runājat tajā pašā valodā īsā laikā. Sāciet ar pašmācības kursu, kuru ir viegli izmantot un ātri apgūt. Šī iesācēju grāmata garantē saistošu un izklaidējošu pieredzi pieaugušajiem, kuri mācās angļu valodu kā svešvalodu.

Sākot ar iepazīstināšanu ar sevi un sarunām par savu dzīvi un interesēm, beidzot ar vārdu krājuma paplašināšanu un gramatikas likumu izpratni, tas ir pilnīgi izsmeļošs ievads angļu valodā. Klausīšanās, runāšanas, lasīšanas un rakstīšanas vingrinājumu klāsts tiek parādīts vienkāršā, plūstošā formātā ar pievilcīgu vizuālo stilu un pieejamu tekstu. Pieaugot pašpārliecinātībai, jūs drīz pārvietosities pa līmeņiem, lai sasniegtu angļu valodas zināšanas.

Šī grāmata ir daļa no DK vislabāk pārdotās sērijas “Angļu valodas visiem”, kas ir piemērota visiem angļu valodas apguvējiem un nodrošina lielisku pavadoni mācībām, eksāmeniem (ieskaitot TOEFL un IELTS), darbam vai ceļojumiem. Tā kā audio materiāls ir pieejams pievienotajā tīmekļa vietnē English For Everyone un Android / iOS lietotnēs, kas nodrošina būtisku runas angļu valodas pieredzi, nekad nav bijis labāka laika, lai iemācītos pasaulē otro populārāko valodu.

Reviews

There are yet no reviews for this product.