English for Everyone Course Book Level 2 Beginner : A Complete Self-Study Programme

€16.90
Author:
DK
Publisher:
Dorling Kindersley Ltd
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9780241252697
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2016
Page count:
184
Welcome to the most exciting English language learner around! Work your way up with the ultimate self-study course that is easy to use and quick to learn. The Level 2 beginner's book guarantees an engaging and entertaining experience for adults learning English as a foreign language.
Budding beginners who already know the basics of English, this one is for you. Moving on from Level 1, this brilliant book goes into more depth and detail, including talking about yourself and your feelings, routines, choices, past events, future plans, achievements, and ambitions.

Eye-catching illustrations and step-by-step explanations keep content simple and straightforward for easy learning. Packed with listening, speaking, reading, and writing exercises presented in bite-sized modules, you can follow the book from start to finish or dip in and out to boost your language skills, expand your vocabulary, and get to grips with grammar. ??Level 2 builds your confidence and knowledge on the way to advanced English.

English for Everyone Course Book Level 2 Beginner covers the major global English-language exams, including TOEFL and IELTS.
This book is part of DK's best-selling English for Everyone series, which is suitable for all levels of English language learners and provides the perfect reading companion for study, exams, work, or travel. With audio material available on the accompanying website and Android/iOS apps, there has never been a better time to learn English.

---------------------------------------------------------------------------------------

Laipni lūdzam pie aizraujošākā angļu valodas apguvēja! Strādājiet līdz galam ar pašmācības kursu, kuru ir viegli izmantot un ātri apgūt. 2. līmeņa iesācēju grāmata garantē saistošu un izklaidējošu pieredzi pieaugušajiem, kuri apgūst angļu valodu kā svešvalodu.
Iesācēji iesācēji, kuri jau zina angļu valodas pamatus, šī ir domāta jums. Pārejot no 1. līmeņa, šī izcilā grāmata ir dziļāka un detalizētāka, tostarp runājot par sevi un savām izjūtām, rutīnu, izvēlēm, pagātnes notikumiem, nākotnes plāniem, sasniegumiem un ambīcijām.

Uzkrītošās ilustrācijas un detalizēti paskaidrojumi uztur saturu vienkāršu un saprotamu, lai to varētu viegli iemācīties. Iepakoti klausīšanās, runāšanas, lasīšanas un rakstīšanas vingrinājumi, kas tiek uzrādīti koduma lieluma moduļos, un jūs varat sekot grāmatai no sākuma līdz beigām vai iemērkt iekšā un ārā, lai uzlabotu valodas prasmes, paplašinātu vārdu krājumu un apgūtu gramatiku. ?? 2. līmenis palielina jūsu uzticību un zināšanas ceļā uz uzlaboto angļu valodu.

Kursu grāmata angļu valodā visiem 2. līmeņa iesācējs aptver lielākos pasaules mēroga angļu valodas eksāmenus, tostarp TOEFL un IELTS.
Šī grāmata ir daļa no DK vislabāk pārdotās sērijas “Angļu valodas visiem”, kas ir piemērota visiem angļu valodas apguvējiem un nodrošina lielisku pavadoni mācībām, eksāmeniem, darbam vai ceļojumiem. Tā kā audio materiāls ir pieejams pievienotajā vietnē un Android / iOS lietotnēs, nekad nav bijis labāks laiks angļu valodas apguvei.

Reviews

There are yet no reviews for this product.