Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.-18. gadsimtā

€5.95
Author:
Publisher:
Latvijas nacionālais arhīvs
Language:
Latviešu
ISBN code:
9789984836096
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2021
Page count:
366
Latvijas Valsts vēstures arhīvā glabājas apjomīgas kolekcijas, kas dokumentē Latvijas pilsētu vēsturi, sākot ar 13. gadsimtu. Lielākā daļa šo dokumentu attiecas uz Rīgu. Mazāk pazīstama ir mazpilsētu, tostarp Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu, pagātne.

Policijas nolikumi nav lokāla parādība, bet raksturīga agro jauno laiku vāciski runājošai telpai, tie bija paredzēti “labas kārtības” un “pareizas uzvedības” regulēšanai pilsētu dzīves kontekstā. Šie policijas nolikumi ir būtiski avoti plašākai mazpilsētu vēstures izzināšanai, un tajos atrodamā informācija sniedz plašu ieskatu pilsētu vēsturē.

Grāmata ir divvalodu izdevums, ko sagatavojusi arhīva vadošā pētniece Valda Kvaskova. Izdevumā ir iekļauti zinātniskie ievadi ar ieskatu pilsētnieku saimnieciskās, sociālās un morālās dzīves liecībās un par dokumentu publicēšanas pamatprincipiem. Tam seko Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas, Liepājas, Bauskas, Jaunjelgavas un Jēkabpils pilsētu policijas nolikumi oriģinālā vācu valodā un tulkojumā latviešu valodā.

Reviews

There are yet no reviews for this product.