Klīniskā anatomija medicīnas studentiem

€40.99
Autors:
Ražotājs:
Rīgas Stradiņa Universitāte
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934563478
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2019
Lapaspušu skaits:
414
Šis ir vērtīgs izdevums gan medicīnas studentiem un rezidentiem, gan ārstiem un citiem to specialitāšu pārstāvjiem, kuriem laiku pa laikam jāatsvaidzina zināšanas par cilvēka uzbūves pamatiem.

Grāmata "Klīniskā anatomija medicīnas studentiem" ir vienīgais šāda veida kombinētais darbs, kas Latvijā tapis šā gadsimta sākumā – tas ietver vispilnīgāko anatomijas struktūru aprakstu, neaizmirstot nevienu orgānu un nevienu sistēmu. Grāmatas deviņās nodaļās aptverts kakla, augšējās ekstremitātes, muguras, krūškurvja, vēdera, retroperitoneālās telpas un iegurņa, apakšējās ekstremitātes, galvas, ādas un tās derivātu uzbūves izklāsts. Savukārt katras ķermeņa daļas apraksts sastāv no tās apakšstruktūrām – kauliem, muskuļiem, fascijām, orgāniem, kas atrodas konkrētajā vietā, nerviem, asinsvadiem, attiecīgās limfātiskās sistēmas daļas. Pēc grāmatas autoru domām, šāda pieeja anatomisko struktūru analīzei rada labāku priekšstatu par konkrēto ķermeņa daļu.

Grāmatas autori: Upsalas Universitātes profesors Godfrīds M. Rūmanss (1951–2014), RSU asociētā profesore Dzintra Kažoka un RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore profesore Māra Pilmane. Izdevumu recenzējuši RSU profesors Jānis Gardovskis un Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesors Arnis Mugurēvičs. Grāmatā iekļautie 460 attēli papildina vizuālo priekšstatu par anatomisko struktūru izvietojumu un ir minēti gan latviešu, gan latīņu valodā.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.