Tūkstoš un viens radījums

€19.99

Daudzums

Autors:
Laura Merca
Ražotājs:
Liels un mazs
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934574436
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2020
Lapaspušu skaits:
60
Lielformāta bilžu grāmatā „Tūkstoš un viens radījums“ Lauras Mercas izteiksmīgās, neparastās ilustrācijas atklāj dzīvnieku raksturu, paradumus un enerģiju. Grāmata mudina bērnu uz pārdomām un veicina sarunas par dabas brīnumiem.

Lauras Mercas (Laura Merz) bilžu grāmatu “Tūkstoš un viens radījums" adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Grāmatas tekstu māksliniece radījusi kopā ar Aino Jervinenu (Aino Järvinen). Grāmatu no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Laura Merca dedzīgi pievēršas divām svarīgām lietām, kuras apvienojušās viņas skaistajā un izglītojošajā bilžu grāmatā bērniem. Viņai rūp dzīvnieki, cilvēka attiecības ar dabu un atbildība par planētas dzīvās dabas saglabāšanu, un tā ir viņas mākslas darbu galvenā tēma un iedvesmas avots. “Ikvienā dzīvniekā ir liela gudrība, un viņi visi precīzi zina savu uzdevumu dabas lielajā veselumā,” uzskata Laura Merca.

Mākslā viņa meklē jaunus attēla radīšanas brīnumus, ļaujot profesionāli perfektām metodēm savienoties ar spontānām, negaidītām improvizācijām, lietojot netradicionālus materiālus un paņēmienus. “Noklāju savas darbnīcas sienas un grīdu ar papīru. Izšļakstīju tušu, ļāvu tai plūst, liku lietā jaunus, neierastus darbarīkus: pindzeles, koka gabaliņus, irbulīšus, sukas, sūkļus, špakteles. Spēlējos kā bērns. Jau pavisam drīz pamanīju melnu plankumu, kas atgādināja dzīvnieku. Sāku vilināt dzīvniekus ārā no tušas traipu džungļiem,” par šīs grāmatas tapšanu stāsta māksliniece.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.