Zvēru barošana

€16.50

Daudzums

Autors:
Inese Paklone
Ražotājs:
Pētergailis
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789984335469
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2022
Lapaspušu skaits:
62
Klajā nākusi grāmata, ar ko lasītāji - gan mazie lasītāji, gan viņu vecāki, iespējams, papildinās bērnu literatūras plaukta “zelta stūrīti”. Ineses Paklones dzejoļu krājums bērniem “Zvēru barošana” ir maza zēna un viņa tēva pusdienlaika gājiens pa zooloģisko dārzu, vērojot kā no pusdivpadsmitiem līdz diviem pusdieno nīlzirgi, poniji, pelikāni, lauvas, žirafes, ziemeļbrieži. Dzejoļi radušies iepazīstoties ar dažādu zvēru dārzu praksi – tāpēc grāmatā ir dzīvnieki, kuru nav Rīgas dārzā. Tēvs un dēls, staigājot pa zooloģisko dārzu, sarunājas par zvēru dzīvi un paradumiem, tētis uzdod joku jautājumus, piemēram, “Kurā pusē flamingam vairāk spalvu?” bet, kad puika minstinās, pats atbild: ārpusē.

Jaunā grāmata ieved lasītāju daudzkrāsainā zvēru valstībā, ar maza zēna vērīgajām acīm ļaujot noraudzīties dzīvnieku pusdienošanas paradumos. Dzejoļi priecē ar trāpīgām, izzinošām detaļām, tie valdzina ar svaigo, skanīgo valodas plūdumu, spožām un negaidītām atskaņām. Ko pusdienās ēd ašie un lēnīgie, pūkainie, spalvainie, strīpainie – visi Zoodārza iemītnieki, kam ēdiens tiek pasniegts ik dienu noteiktā laikā?

Dzejoļu krājumu rotā mākslinieces Gundegas Muzikantes papīra griezuma tehnikā veidotās dzīvnieku ilustrācijas. Grāmatas izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.