Spiegi

€17.99

Daudzums

Autors:
Marti Bakmans
Ražotājs:
Latvijas mediji
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934156328
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2019
Lapaspušu skaits:
335
Latviete Marija Emma Tiltiņa (1896–1943, dzimusi Šūla vai Šulca) bija no Dobeles važoņa ģimenes, taču jau 20. gadsimta 30. gados viņa vadīja ievērojamu spiegošanas tīklu, kas piegādāja Padomju Savienībai Somijas militāros noslēpumus. Šūlu par spiedzi savervēja PSRS militārā izlūkdienesta (GRU) priekšnieks Jānis Bērziņš, un viņa profesionāli strādāja gan Somijā, gan citur. Būdama aukstasinīga, apburoša un drosmīga, Šūla veiksmīgi izlikās par bagātu kanādieti, mainīja vārdus un veltīja laiku dēlēnam Džordžam, līdz pārdroša kļūda iemeta viņu somu policijas rokās. Tas bija Šūlas beigu sākums.

Viņas vadītais spiegu tīkls bija internacionāls, un tā dalībnieki bija spilgti sava laika personāži – izlaidīgā krieviete Lidija Stāla, somu komunists Einars Vehe, naivais amerikāņu matemātikas ģēnijs Arvids Jākobsons un, protams, brunču mednieks, somu leitnants Vilho Pentikeinens, kurš aizbēg uz Padomju Krieviju un aizsāk šo stāstu.

Grāmata ieguvusi balvu "Somijas labākais dokumentālais romāns 2017".

"Bakmana darbs ir zinatniska literatūra, nevis fikcija jeb romāns, kaut arī tas satur rakstnieka izdomātus dialogus." Juka Risalki, somu žurnālists un rakstnieks

Marti Bakmans (Martti Backman, 1948) ir somu žurnālists un triju grāmatu autors, vairāk nekā 15 gadus vadījis vienu no Somijas lielākajiem laikrakstiem "Iltalehti" un žurnālu "Suomen Kuvalehti".

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Somijas Literatūras informācijas centra (FILI – Finnish Literature Exchange) atbalstu. No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.