Explaining Humans : Winner of the Royal Society Science Book Prize 2020

€10.90

Daudzums

Autors:
Camilla Pang
Ražotājs:
Penguin Books Ltd
Valoda:
angļu valoda
ISBN kods:
9780241987117
Vāku tips:
mīkstie vāki
Izdošanas gads:
2021
Lapaspušu skaits:
256
How proteins, machine learning and molecular chemistry can teach us about the complexities of human behaviour and the world around us
How do we understand the people around us? How do we recognise people's motivations, their behaviour, or even their facial expressions? And, when do we learn the social cues that dictate human behaviour?
Diagnosed with Autism Spectrum Disorder at the age of eight, Camilla Pang struggled to understand the world around her and the way people worked. Desperate for a solution, Camilla asked her mother if there was an instruction manual for humans that she could consult. But, without the blueprint to life she was hoping for, Camilla began to create her own.

Now armed with a PhD in biochemistry, Camilla dismantles our obscure social customs and identifies what it really means to be human using her unique expertise and a language she knows best: science. Through a set of scientific principles, this book examines life's everyday interactions including:
- Decisions and the route we take to make them;
- Conflict and how we can avoid it;
- Relationships and how we establish them;
- Etiquette and how we conform to it. Explaining Humans is an original and incisive exploration of human nature and the strangeness of social norms, written from the outside looking in.

Camilla's unique perspective of the world, in turn, tells us so much about ourselves - about who we are and why we do it - and is a fascinating guide on how to lead a more connected, happier life.

---------------------------------------------------------------------------------------

Kā olbaltumvielas, mašīnmācīšanās un molekulārā ķīmija var iemācīt mums par cilvēka uzvedības sarežģītību un apkārtējo pasauli
Kā mēs saprotam apkārtējos cilvēkus? Kā mēs atpazīstam cilvēku motivāciju, viņu uzvedību vai pat sejas izteiksmes? Un kad mēs uzzinām sociālās norādes, kas nosaka cilvēku uzvedību?
Kamilja Panga astoņu gadu vecumā diagnosticēta ar autisma spektra traucējumiem, centās izprast apkārtējo pasauli un to, kā cilvēki strādā. Izmisusi pēc risinājuma, Kamilla jautāja savai mātei, vai cilvēkiem ir instrukcija, ar kuru viņa varētu konsultēties. Bet bez dzīves plāna, uz kuru viņa cerēja, Kamilla sāka veidot savu.

Tagad, apbruņojusies ar doktora grādu bioķīmijā, Kamilla demontē mūsu neskaidros sociālos ieradumus un identificē, ko patiesībā nozīmē būt cilvēkam, izmantojot savu unikālo pieredzi un valodu, kuru viņa zina vislabāk: zinātni. Izmantojot zinātnisko principu kopumu, šajā grāmatā tiek aplūkota dzīves ikdienas mijiedarbība, tostarp:
- lēmumi un ceļš, kādā mēs tos pieņemam;
- konflikts un kā mēs no tā varam izvairīties;
- attiecības un kā mēs tās nodibinām;
- Etiķete un kā mēs tai atbilstam. Cilvēku izskaidrošana ir oriģināla un asa cilvēka rakstura un sociālo normu dīvainību izpēte, kas rakstīta no ārpuses, ieskatoties.

Savukārt Kamillas unikālā pasaules perspektīva mums tik daudz stāsta par sevi - par to, kas mēs esam un kāpēc to darām - un ir aizraujoša rokasgrāmata, kā dzīvot sakarīgāku, laimīgāku dzīvi.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.