Evalds Dajevskis

€36.95

Daudzums

Autors:
Dzintra Andrišaite
Ražotājs:
Jumava
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934205712
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2022
Lapaspušu skaits:
351
Ieklausoties mākslinieka dēla Pētera Dajevska vārdos, ka “tēvs dzīvi uztvēra vizuāli”, spējam iztēloties gleznotāja, scenogrāfa, grāmatu ilustratora un vispusīgi radoši apdāvinātā Evalda Dajevska (1914–1990) mutuļojošo talantu. Liktenīgā kārtā visspilgtāk tas izpaudās trimdā, mūža lielāko un bagātāko daļu pavadot Vācijas bēgļu nometnēs un Amerikā. Taču tas ir bijis bagāts un piepildīts mūžs, darinot neskaitāmus skatuves ietērpus un kostīmu metus Amerikas Latviešu teātrim, kā arī ienesot latviešu mākslinieka redzējumu Ņujorkas Brodveja teātru izrāžu noformējumā. Mākslas zinātnieces Dzintras Andrušaites saistošā valodā un formā uzrakstītā monogrāfija “Evalds Dajevskis” ikvienam atklās Latvijas zemes, tautas un tās kultūras mīlestībā sakņotos mākslinieka garīgā spēka avotus.

Ojārs Spārītis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors
Koša grāmata — attēlu, teksta, pielikumu ziņā. Vērtīgs, nozīmīgs, būtisks papildinājums Latvijas kultūrvēstures un vēstures izgaismojumā. Tikai divi aspekti, kāpēc šī grāmata būs nepieciešama daudziem speciālistiem, vairāku augstskolu studentiem, visiem patiesi inteli-ģentiem cilvēkiem.
Pirmkārt, tā ir grāmata, kas atsedz trimdas mākslinieka Evalda Dajevska dzīves gājumu, līdz ar to pievēršas pētījumu laukam, kuru esam kopuši visai kūtri.
Otrkārt, Dzintra Andrušaite ir speciāliste, kura spēj analītiski un pamatoti pētīt, vērtēt, izteikt kā skatuves glezniecības, scenogrāfijas mākslu, tā arī teātra skatuves un izrādes īpašo dabu, struktūru, piepildījumu. To pagaidām mūsu mākslas vēsturē iespēj retais.

Ingrīda Burāne,
mākslas vēsturniece

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.