Kiber ES Viss par kiberpasauli

€19.95

Daudzums

Autors:
Valērijs Dombrovskis, Luīze Berga
Ražotājs:
Autora izdevums
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934600821
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2021
Lapaspušu skaits:
142
Latvijas Kiberpsiholoģijas asociācijas speciālisti ir izstrādājuši un izdevuši ekskluzīvu grāmatu “KIBER ES. Viss par kiberpasauli”, kurā lasītājiem būs iespēja iepazīties ar unikālām idejām par tēmām, kuras skar digitālo/ virtuālo vidi un sabiedrību. Grāmatas autori izvirzīja izaicinājumu izstrādāt pilnīgi jaunu un visaptverošu kiberpasaules koncepciju, lai  pilnveidotu esošās zināšanas par digitālo vidi un piedāvātu adaptīvus mehānismus nepieciešamajam atspēriena punktam sabiedrības veiksmīgai integrācijai kiberpasaulē.

Šī grāmata ir pirmais mēģinājums Latvijā dot iespēju lasītājiem pašiem kopā ar autoru izklāstītajām idejām sākt iepazīties ar kiberpsiholoģijas jomu un alternatīvu virtuālās un kiberpasaules redzējumu.

Grāmatas centrā ir cilvēks – tehnoloģiju lietotājs un tā adaptācijas procesi kiberpasaulē. Grāmatas mērķis ir aktualizēt un pētīt psiholoģijas zinātnē Latvijā vismaz 20 gadus ignorētas tēmas kā virtuālā pasaule, tās loma, struktūra un koncepcijas; tēli; sevis digitālā reprezentācija; digitālā un virtuālā identitāte; kiberpersonība; kiberkultūra; kibersabiedrība; digitāla kopiena un lietotāji; digitālas “pēdas”, kiber-procesi, virtuālie procesi; mijiedarbības stratēģijas u.c. Kā asociācijas locekļi, autori ar grāmatas starpniecību vēlas sniegt ieguldījumu kiberpsiholoģijas zinātnes attīstībā un izglītot sabiedrību, lai palīdzētu cilvēkiem maksimāli produktīvi adaptēties tehnoloģiju laikmetā. Par šīs jomas nozīmīgumu liecina asociācijas digitālā platforma/ kopiena Facebook Kiberprāts, kura uz doto brīdi apvieno jau vairākus simtus kiberpsiholoģijas ideju atbalstītājus.

Grāmatas centrālā ideja ir atklāt, kāpēc kiberpasaule dotajā brīdī konceptuāli jau ir reālās pasaules sastāvdaļa un tās atdalīt nav lietderīgi. Lai iepazīstinātu un atklātu lasītajiem šīs idejas, grāmata ir sadalīta trīs moduļos, kuri veidos izpratni par kiberpasauli trīs līmeņos:

Pirmais modulis fokusēs lasītājus uz kiberpasaules kā parādības izpratni;

Otrais modulis iepazīstinās ar kibersabiedrību un tās produktiem;

Trešais modulis ļaus lasītājiem analizēt sevi un saprast kas un kāds viņš ir kiberpasaulē.

Katrs modulis izaicinās jūsu iepriekšējo pieredzi un priekšstatus par kiberpasaules piedāvātajām iespējām un to pieņemšanu.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.